Hakkımızda

Bilgisayar ve Bilişim Mühendisliği alanında akademik tecrübeye sahip altı ortak tarafından "müşterilerine bilgisayar ve bilişim teknolojilerine ait çözümler sunmak" ilkesiyle yola çıkan Sycrius Bilişim Teknolojileri Eğitim ve Danışmanlık Limited Şirketi, 21 Kasım 2019 tarihinde KOSGEB AR-GE ve İnovasyon Destek Programı kapsamında Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Teknoparkında kurulmuştur.

Sycrius Bilişim olarak temel misyonumuz: bilişim teknolojileri alanında müşterilerimize en iyi eğitim, en kaliteli danışmanlık, en efektif yazılımsal ve donanımsal çözümleri üretmektir. Bu bağlamda ilk olarak hedefimiz kodlama ve robotik alanında Bilecik ilinden başlayarak çevre illerdeki anaokulu, ilkokul ve ortaokul düzeyindeki öğrencilerde bir farkındalık oluşturarak, ileride katma değeri yüksek ürünleri üretecek gençleri yetiştirmektir. Şirketimizin bir diğer hedefi ise özellikle ilimizde ve Marmara bölgesinde yer alan fabrikalarımızın bilişim teknolojileri alanındaki ihtiyaçlarını belirleyerek, bunlara çözümler sunabilmektir.

Sycrius Bilişim şirketi kurucu ortakları arasında Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği Bölümünden öğretim üyeleri Prof. Dr. Cihan Karakuzu, Prof. Dr. Uğur Yüzgeç ve Dr. Öğr. Üyesi Burakhan Çubukçu ile Gölpazarı Meslek Yüksekokulundan Öğr. Gör. Cem Morkoç ve Bilgi İşlem Daire Başkanlığından Öğr. Gör. Hakan Üçgün, Pamukkale Üniversitesi Bilgi İşlem Daire Başkanlığından Öğr. Gör. Çağrı Çiçekdemir yer almaktadır.